EMS czyli co to jest ?

EMS (Electrical Muscle Stimulation) - to sprawdzona klinicznie, bezinwazyjna i niefarmakologiczna metoda elektrostymulacji mięśni. Służy do ich wzmacniania, przywracania funkcji, zapobiega ich zanikowi po kontuzjach i urazach. Często stosowana jest przez profesjonalnych sportowców jako uzupełnienie rozgrzewki i specjalistycznych ćwiczeń. Dzisiejsze urządzenia do EMS oferują szeroką elastyczność wszystkich ustawień, by dopasować się do potrzeb każdego użytkownika. Nasz sprzęt należy do najbardziej zaawansowanego na rynku, XBODY daje użytkownikowi poczucie bezpieczeństwa i efektywną pracę oraz szybkie wyniki.

 

EMS a Rehabilitacja

Metoda EMS jest stosowana również w rehabilitacji jako sposób na zapobieganie atrofii mięśni u pacjentów o ograniczonych możliwościach ruchowych oraz w leczeniu przewlekłego bólu (na przykład kręgosłupa). Oprócz tego EMS wykorzystuje się również w celu redukcji napięć mięśniowych, jako element profilaktyki przeciwzakrzepowej po zabiegach chirurgicznych oraz podczas leczenia niektórych schorzeń układu krwionośnego.

 

 

EMS a poprawa sylwetki i redukcja cellulitu

Efekty treningu EMS można dostrzec już po kilku sesjach ćwiczeniowych. Przy regularnej aktywności fizycznej wspomaganej technologią elektrostymulacji mięśni będziesz mógł liczyć między innymi na poprawienie metabolizmu energetycznego, zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej, poprawę krążenia i ukrwienia organizmu, wzmocnienie gorsetu mięśniowego i mięśni kręgosłupa, zwiększenie wytrzymałości mięśni oraz polepszenie wydolności fizycznej. To jednak nie wszystko – rezultaty treningu EMS obejmują także redukcję cellulitu, poprawę jędrności skóry czy pomoc w zmniejszeniu bólu stawów i kręgosłupa w przewlekłych stanach chorobowych związanych z długotrwałym napięciem mięśniowym, siedzącym trybem życia czy schorzeniami układu kostno-stawowego. Trening EMS może działać ogólnorozwojowo na wszystkie partie, ale może być też sprecyzowany na konkretny mięsień. Nieograniczona możliwość ustawienia impulsu może skupiać się na partii po urazie, lub też wyrównać siłę lewej ręki jeżeli prawa jest mocniejsza.

 

EMS jako Fitness

EMS to połączenie wszystkich metod treningowych oraz dodatkowo ABS i treningu aerobowego. Dzięki niemu jesteś w stanie spalić do 1000 kalorii w trakcie jednych zajęć. Może Ci się wydawać, że EMS przypomina zajęcia fitness. Zakładasz na siebie specjalny kombinezon wyposażony w elektrody. Trening polega na wykonywaniu indywidualnie dopasowanych ćwiczeń pod okiem doświadczonego trenera personalnego. EMS dąży do pobudzenia całego organizmu i pracy na najgłębiej położonych partiach mięśni. Zastępuje ponad 2-3 godzinny trening na siłowni. Oczywiście musisz wiedzieć, że bez odpowiedniej diety, odpoczynku i właściwej ilości snu nie będziesz w stanie osiągnąć efektów, o jakich marzysz.

 

 

Zajęcia EMS po porodzie i po urazach

Powrót do aktywności fizycznej po urodzeniu dziecka może nastąpić dopiero po rozmowie z lekarzem. Rekomendowany czas na ćwiczenia po porodzie naturalnym to 6 tygodni oraz 12 po cesarce. Warto abyś udała się także do swojego fizjoterapeuty, żeby ocenił także w jakiej kondycji są Twoje mięśnie brzucha. Dodatkowo taki specjalista spojrzy na ewentualne wady postawy i wskaże od czego najlepiej zacząć powrót do formy. Ćwiczenia EMS są szczególnie polecane dla osób po wszelkiego rodzaju kontuzjach i urazach, a także dla kobiet chcących w kontrolowany sposób rozpocząć treningi. Zajęcia chronią Cię przed przetrenowaniem, ponieważ pracujesz tutaj tylko z ciężarem własnego ciała.

Znajdź zajęcia grupowe EMS w naszym harmonogramie – do zobaczenia wkrótce na sali treningowej!

 

Reshape logo
Autor

Michał Domka

Marzysz o pięknej sylwetce i zdrowym ciele? Na blogu ReShape znajdziesz porady i wskazówki, które pozwolą Ci zoptymalizować trening i przerzucić się na zdrowy styl życia. Wiemy, jak wiele wysiłku i energii należy włożyć w trening, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Dlatego chcemy Cię wspierać w Twojej drodze na szczyt! Korzystaj z porad trenerów personalnych i ekspertów z różnorodnych obszarów sportu i zdrowia. Dzielimy się z Tobą swoimi doświadczeniami i wiedzą, abyś mógł cieszyć się doskonałą kondycją fizyczną i zdrowiem. Czytaj bloga ReShape i bądź z nami na bieżąco.