filiżanka kawy z mlekiem

Pamiętam, jak pierwszy raz spotkałam się z twierdzeniem, że kawa z mlekiem powoduje cellulit. Oniemiałam, gdyż piję 4 dziennie, a nie zauważyłam śladów pomarańczowej skórki. Niemniej jednak każdy łyk białej kawy powodował zastanowienie, czy mleko w kawie może mieć jakikolwiek wpływ na naszą sylwetkę? Przeczytaj i dowiedz się prawdy!

 

Przygotowanie planu treningowego

Co mówią badania?

Bardzo bym chciała napisać o badaniach, które dotyczą wpływu picia kawy z mlekiem na powstawanie cellulitu. Niemniej jednak... takich badań nie ma! Mało tego, po wpisaniu po angielsku w Google frazy "kawa z mlekiem + cellulit" - w ogóle nie istnieje taki temat. Komentarz pozostawię Tobie.

 

Badania, które na pewno zostały przeprowadzone w tym temacie, dotyczą wchłanialności antyoksydantów. Kawa jest ich bogatym źródłem. Dlatego sprawdzano, czy przeciwutleniacze są jednakowo wchłaniane przez nasze organizmy przed i po dodaniu do kawy mleka. Okazało się, że mleko nie ma na to wpływu. To oznacza, że wolne rodniki nadal będą neutralizowane przez antyoksydanty (działanie przeciwnowotworowe).

 

 

Prawda czy fałsz?

Informacja o tym, że kawa z mlekiem jest cellulitem w płynie, jak dla mnie jest mocno przesadzona. Owszem cellulit powstaje w wyniku nadwyżki kalorycznej, nieprawidłowej diety oraz braku ruchu. Więc - jeśli wypijasz 4 kawy dziennie i wlewasz do każdej 150 ml mleka 3,2%, to dodatkowo w ciągu dnia pochłaniasz 300 kcal! I podkreślam, że piszę o mleku, nie o śmietance, albo mleku skondensowanym! Dlatego przy obliczaniu zapotrzebowania energetycznego konieczne jest uwzględnienie wszystkich składników, jakie spożywasz w ciągu dnia. Mleko zawiera również nasycone kwasy tłuszczowe, które sprzyjają tyciu. Ilości tych kwasów w mleku są niewielkie, o ile nie wypijasz go więcej niż dwie szklanki dziennie.

 

Kolejnym składnikiem mleka jest laktoza. Zresztą nie tylko mleka, ale wszystkich produktów nabiałowych. Laktoza to dwucukier składający się z glukozy i galaktozy. Dlatego największym błędem jest objadanie się jogurtami i twarogiem. Jeśli produktów mlecznych będziemy jeść za dużo - one również spowodują przyrost tkanki tłuszczowej. Kolejnym etapem będzie cellulit. Ten nieestetyczny problem, jakim jest "skórka pomarańczowa" dotyczy nadmiaru tkanki tłuszczowej. Więc jeśli w Twojej diecie będzie za dużo kalorii, bez względu na to, czy będą pochodziły z mleka, czy z innych składników - trzeba będzie przywitać się z cellulitem. Na szczęście nie jest taki trudny do wyeliminowania!

 

Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit wbrew obiegowej opinii nie jest niezniszczalny. Wymaga wytrwałej pracy nad jego usunięciem. Najlepiej połączyć ze sobą aktywność fizyczną i zdrową, a na pewno zdrowszą kuchnię :) Doskonale rezultaty w estetycznym wyglądzie sylwetki przynosi trening EMS (elektrostymulacja), jak również sauna i masaże. Wszystko dostępne w jednym miejscu - w Reshape!

 

Agata Matoszko
Autor

Agata Matoszko

Specjalistka od długich dystansów na rowerze. Ma na swoim koncie setki godzin spędzonych na trenowaniu akrobatycznej jogi, cross fitu, biegania i pływania. Agata jest także trenerem personalnym i z szybkością zjazdów downhillowych chłonie wiedzę z zakresu dietetyki, suplementacji i różnorodnych typów treningów. Z mistrzowską precyzją omija nawet najtrudniejsze przeszkody w kolarstwie MTB. Wy jednak nie ominiecie jej uśmiechu, który z ogromną serdecznością przywita was na recepcji ReShape. Niczym lider peletonu wskaże kierunek dalszej trasy w ReShape i zmotywuje do wytrwałej pracy.

U
d
o
s
t
ę
p
n
i
j