Często zadawanym pytaniem przez panie, jest czy trening siłowy nada im męskich kształtów? Bez dopingu, jakichkolwiek środków anabolicznych oraz dużej nadwyżki kalorycznej, trening na ciężarach nie doprowadzi od utarty u kobiet delikatności oraz kobiecość. Dokładnie jest odwrotnie bo kobiety dzięki takim ćwiczeniom zyskują jędrne i bardzo sprawne ciało. Jakikolwiek rodzaj treningu czy też aktywności fizycznej musi zostać dokładnie przeanalizowany oraz odpowiednio spersonalizowany do waszych potrzeb i priorytetów. Bez tego trening nie będzie nam dawał tyle profitów oraz nie będzie efektywny w dłuższym okresie czasu. Dlatego warto umówić się z trenerem personalnym na konsultację i podejść do tego czysto profesjonalnie oraz odpowiedzialnie.

 

Ćwiczenia siłowe - wielostawowe tylko dla mężczyzn?

Nigdy prze nigdy! Kobiety nie powinny obawiać się takich ćwiczeń typowo siłowych jak przysiad, martwy ciąg czy ciągi sumo. Są one idealnym sposobem i źródłem na zbudowanie większej siły ogólnej ciała (nie jest to masa!) potrzebnej do wykonywania ukierunkowanych ćwiczeń oraz świetnie modelują ciało. Wielostawy również poprawiają naszą stabilizację i wzmacniają nasz cały core, który jest bardzo ważny. Wykonywanie takich ćwiczeni również niesie za sobą potrzebę wykorzystania wielkiej pracy i zaangażowanie całego ciała, czyli zostanie spalona duża ilość kalorii, która będzie nam sprzyjała podczas redukcji tk. tłuszczowej.

 

Ćwiczenia z wolnym ciężarem – dlaczego?

Świetnym bodźcem, będzie również praca z hantlami czy kettlebell. Praca z takim narzędziem gdzie nie mamy żadnego podparcia oraz musimy sami trzymać stabilizację jest pozytywnym zabójstwem dla naszego organizmu. Ponieważ dobrze pracują mięśnie core i musimy włożyć bardzo dużą ilość pracy żeby to wszystko utrzymać (brzuch, łopatki, stopy, oddech, miednica) co za tym idzie podczas takich ćwiczeni będziemy wykorzystywać ogromną ilość kalorii, co wiąże się z redukcją tkanki tłuszczowej. I tu warto dodać, że na takiej samej zasadzie działają ćwiczenia z ciężarem własnego ciała, które również polepszają naszą sprawność fizyczną.

 

Efekt treningu siłowego

Takimi efektami będzie na pewno poprawiona sylwetka naszego ciała jak i estetyka sylwetki. Mięśnie staną się twardsze i pełniejsze co jest bardzo pozytywnym aspektem treningu, ponieważ wypełniają one skórę w miejscu zredukowanej tk. tłuszczowej. Również rozładowujemy stres na takim treningu, zwiększamy pewność siebie, swoją samoocenę jak i uwalniamy endorfiny czyli hormon szczęścia.

 

Trening siłowy dla kobiet

Taki trening jest nie tylko dobry, ale i potrzebny. Tyle korzyści, jakie niesie za sobą są ogromne. Dlatego moje drogie Panie nie ma się czego bać. Po konsultacji z trenerem i dobraniu odpowiedniego planu treningu, na siłowni możecie zyskać wymarzoną sylwetkę, dobrą sprawność oraz zdrowie, które jest najważniejsze.

 

 

Reshape logo
Autor

Szymon Roskosz

Marzysz o pięknej sylwetce i zdrowym ciele? Na blogu ReShape znajdziesz porady i wskazówki, które pozwolą Ci zoptymalizować trening i przerzucić się na zdrowy styl życia. Wiemy, jak wiele wysiłku i energii należy włożyć w trening, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Dlatego chcemy Cię wspierać w Twojej drodze na szczyt! Korzystaj z porad trenerów personalnych i ekspertów z różnorodnych obszarów sportu i zdrowia. Dzielimy się z Tobą swoimi doświadczeniami i wiedzą, abyś mógł cieszyć się doskonałą kondycją fizyczną i zdrowiem. Czytaj bloga ReShape i bądź z nami na bieżąco.